Вплив оформлення книги на її сприйняття дитиною

Книги, Українською

При виборі книжки для дітей бажано звернути увагу на художнє оформлення такого видання.  Враховуючи особливості сприйняття реальності у дітей в ранньому віці, сукупність візуальних факторів – кольорова гама ілюстрацій, стиль зображення героїв книги і таке інше,  справляють на їх психіку досить сильне враження, що може впливати на настрій дитини.

Також важливим є зміст наведених ілюстрацій.

Необхідно знати, що в деяких випадках події, зображені на ілюстраціях до книги, матимуть більш високий пріоритет у порівнянні з самим текстом книги. Тому зміст зображень також матиме вплив на сприйняття дитиною твору.  

Крім того, необхідно звернути увагу на стиль ілюстрацій. На даний час існує тенденція неординарного зображення звичних героїв книжок. Результатом такого стилю оформлення може бути набуття дитиною хибних уявлень щодо зовнішнього вигляду представників тваринного світу. Враховуючи, що багатьох тварин та птахів дитина бачить виключно в книжках, їх зображення буде сприйматися малюком як однозначно вірне.

Таким чином, дитячі книжки (див. на сайті osnovypublishing.com) повинні мати ілюстрації, виконані у позитивному стилі, без використання темної кольорової гами, а також містити реалістичні зображення героїв оповідання.

 


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *